Kategoria: informacja bankowa
Jak płacić BLIKIEM krok po kroku. Płatności BLIK są bezpieczne. Jak zrealizować płatność? Jak wykonać przelew za pomocą BLIK? BLIK czek, kod.
BLIK jest polskim systemem płatności mobilnych. Działa od 2015 roku. Warto wiedzieć, że BLIKIEM płacić można aktualnie prawie wszędzie. Płatności BLIK są bardzo wygodne dla użytkowników, a także bezpieczne. Używając go, interesant nie ma konieczności logowania się do bankowości internetowej ani przepisywać haseł SMS czy danych karty płatniczej. Aby zrealizować płatność BLIK, wystarczy wyłącznie telefon z aplikacją mobilną banku.
Jak się płaci BLIKIEM krok po kroku? Pierwszym krokiem jest podczas wykonywania zakupów wybrania metody płatności, jaką jest BLIK. Następnie należy otworzyć swoją aplikację bankową oraz wyświetlić kod BLIK. Na stronie, gdzie realizowana jest płatność, należy wpisać podany kod. Istnieje również możliwość skopiowania go do schowka oraz wklejenia w odpowiednie miejsce. Należy wiedzieć, że kod BLIK składa się z sześciu cyfr i jest ważny wyłącznie przez dwie minuty. Ostatnim krokiem jest potwierdzenie transakcji pinem w aplikacji banku. Nie ma w tym nic trudnego i każda zainteresowana osoba bez problemu samodzielnie będzie mogła zrealizować płatność za pomocą BLIKA.
Wiele osób zastanawia się jak uruchomić BLIK w aplikacji. Jest to bardzo proste do zrealizowania. Pierwszym krokiem jest zalogowanie się do aplikacji, a następnie wybranie opcji „Twój Profil”. Później użytkownik musi wybrać zakładkę „ustawienia w panelu górnym”. Kolejnym krokiem jest aktywowanie usługi w sekcji BLIK. Obowiązkowo należy zaakceptować wszystkie wymagane zgody.
Aby zrealizować przelew BLIKIEM, użytkownik nie musi znać numeru rachunku odbiorcy. Wystarczy w tym, celu posiadaj wyłącznie jego numer telefonu. Co jest bardzo wygodne dla wszystkich interesantów. Jeżeli rachunek danej osoby jest zarejestrowany w systemie BLIK, to przelew pojawi się u niej od razu. W przypadku gdy odbiorca przelewu nie jest zarejestrowany w BLIK, otrzyma on link, który uprawnia do otrzymania środków pod warunkiem uzupełniania numer swojego konta. W innym przypadku transakcja zostanie anulowana. Jak zrobić przelew BLIKIEM? Na początku należy uruchomić aplikację mobilną swojego banku oraz przejść do sekcji przelewy i płatności. Kolejnym krokiem jest wybór „przelew na telefon BLIK”. Następnie należy z książki kontaktów wybrać odbiorcę, któremu ma zostać wykonany przelew, jeśli użytkownik nie posiada jej w kontaktach, musi koniecznie wpisać numer telefonu tej osoby. Obowiązkiem jest wpisanie kwoty, która ma zostać przekazana. Ostatnim krokiem jest potwierdzenie transakcji pin-em mobilnym.
Wiele osób zastanawia się, czy płatności BLIK są bezpieczne. Jest to bardzo bezpieczna metoda płatności, z tego względu, że wygenerowany kod jest aktywny wyłącznie przez dwie minuty, a płatność musi obowiązkowo zostać zatwierdzona kodem PIN w bankowej aplikacji mobilnej. Istnieje możliwość w ustawieniach BLIK uruchomienia opcji, która pozwala trzy razy dziennie skorzystać z szybkich płatności do pięćdziesięciu złotych bez konieczności wpisywania PIN-u. Warto wiedzieć, że niektóre banki umożliwiają ustalenie indywidualnego limitu, który dotyczy na przykład maksymalnej kwoty zrealizowania transakcji w ciągu dnia. Płatności BLIK są bezpieczną opcją, ale należy wiedzieć, że oszuści często wykorzystują ten sposób w celu próby wyłudzenia pieniędzy. Podszywają się oni pod znajomych na różnych portalach społecznościowych i proszą o pożyczkę za pomocą BLIKA.
Płatności BLIKIEM mają zarówno swoje wady, jak i zalety. Dużą zaletą jest na pewno spora wygoda realizacji płatności. BLIK dostarcza różnego rodzaju usługi, którymi są między innymi płatności przelewy, a także wypłaty. Pozwala on na bezpieczne wykonywania przelewu oraz dokonywanie płatności. Z wielu oferowanych przez niego ofert użytkownik może korzystać zupełnie za darmo. Pierwszą z wad jest fakt, że płatności BLIK mogą być realizowane w większości wyłącznie na terenie Polski. Istnieją oczywiście wyjątki, dzięki współpracy BLIK z Mastercard. Minusem jest również to, że kod generowany jest jedynie telefon, który posiada dostęp do internetu. Nie wszystkie banki mają opcję wypłacenia środku za pomocą kodu BLIK bez użycia karty.
Należy wiedzieć, że opcja stworzenia czeków BLIK jest dostępna jedynie dla ograniczonej ilości banków. W przypadku bankomatów to większość z nich posiada taką opcję. Zdecydowanie dużą zaletą czeków BLIK jest możliwość ich udostępniania innych osobom. W tym przypadku nie ma konieczności wprowadzania PIN-u. Jak utworzyć czek BLIK? Po otwarciu aplikacji bankowej użytkownik musi wybrać opcję czek BLIK oraz skonstruować własne hasło. Kolejnym krokiem jest wybrania opcji utworzenia nowego czeku oraz wprowadzenie wszystkich niezbędnych informacji. Należą do nich wartość czeku, termin ważności, a także tytuł. Ostatnim krokiem jest zatwierdzenie całej procedury, wybierając opcję „utwórz czek”.
Wyświetlenia: 384