informacja.info.pl

Informacja bankowa

Informacja operatorzy

Informacja producenci

Informacja urzędy

Informacja usługi

Transport informacja

Informacja medyczna

Informacja handlowa

Informacja media

Informacja gastronomia

Informacja turystyczna

Pozostałe
Jak przyspieszyć okres?

Jak przyspieszyć okres?


Kategoria: informacja medyczna

Jak prawidłowo przebiega menstruacja. Powody opóźniania okresu. Sposoby na przyspieszenie okresu. Jakie występują zagrożenia podczas przyspieszania okresu.

Jak przyspieszyć okres?

Z jakiego powodu może spóźniać się okres?

Zanim padnie odpowiedź na pytanie,  „Jak przyspieszyć okres?”, najpierw należy ustalić, jak prawidłowo przebiega menstruacja i jakie są powody jej opóźnień.

Otóż prawidłowo przebiegająca menstruacja powinna pojawiać się cyklicznie co 25-35 dni i trwać od 3 do 8 dni.

Najczęstsze przyczyny opóźniania się menstruacji to stres (często silny i nagły), infekcje, menopauza. Za spóźniający się okres może również odpowiadać nadwaga i niedowaga, zastosowanie antybiotykoterapii podczas niedawno przebytej choroby, ale również nieodpowiednia dieta. Do tej listy należy dołączyć zaburzenia gospodarki hormonalnej, której powodem mogą częste zmiany w dawkowaniu i odstawianiu tabletek antykoncepcyjnych, hiperprolaktynemia, niedoczynność tarczycy, zespół policystycznych jajników, czy wspomniana wcześniej menopauza, choroby układu rozrodczego - np. torbiele; niektóre choroby nowotworowe.

O ile może spóźniać się okres?

O ile, jak zbadano prawidłowo przebiegająca menstruacja powinna pojawiać się cyklicznie co 25-35 dni i trwać od 3 do 8 dni, to przyjęto, że 2-3 dniowe wahania pojawiające się raz na jakiś czas są normą, a okres jest jak najbardziej regularny.

Wniosek nasuwa się taki, że odpowiedź na pytanie: „O ile może się spóźniać okres?”, brzmi: maksymalnie 3 dni.

Z nieregularnym okresem mamy do czynienia, jeśli cykl miesiączkowy jest bardziej rozchwiany i duże opóźnienia w krwawieniach pojawiają się zdecydowanie zbyt często, przy każdym lub prawie każdym cyklu.

5 sposobów na przyspieszenie okresu

Cykl miesiączkowy możemy opóźnić tabletkami antykoncepcyjnymi lub sezonalnymi. Tabletkami sezonalnymi nazywamy takie leki, których kolejne opakowanie zaczyna się przyjmować bezpośrednio po zakończeniu poprzedniego, bez względu na to, czy ustało krwawienie.

Często jednak chcemy, zwłaszcza z uwagi na nadchodzące ważne wydarzenia pragniemy, aby miesiączka szybciej się pojawiła i szybciej skończyła. Chcąc przyspieszyć okres, możemy zastosować kilka sprawdzonych metod.

Jedna uwaga, należy jednak upewnić się, że nie jesteśmy w ciąży. Bóle brzucha, które pojawiają się przed menstruacją, mogą być bólami ciążowymi.

Sposób 1

Intensywny wysiłek fizyczny

Intensywne ćwiczenia fizyczne, które wymagają wzmożonego wysiłku, mogą przyspieszyć krwawienie. Najbardziej skuteczne wydają się być półgodzinne ćwiczenia na mięśnie brzucha. Doskonale sprawdza się bieganie przerywane przysiadami, skłonami czy brzuszkami. Szczególnie intensywne powinny być dla osób, które z racji wykonywanej pracy (np. za biurkiem) nie mają zbyt wiele ruchu. Przy codziennej pracy fizycznej lub przy wzmożonym fizycznie trybie życia ćwiczenia mogą być mniej intensywne.

Sposób 2

Gorąca kąpiel

To również jest dość  popularny sposób na przyspieszenie okresu, którego wartością dodaną jest relaks czy ukojenie obolałym mięśniom. Należy wiedzieć, że kąpiel w wannie poprawia krążenie krwi, powodując jej szybszy przepływ przez żyły, co zwiększa jej ciśnienie. Ma to wpływ na krwawienie podczas miesiączki. Podobnie jak gorąca kąpiel działa pobyt w saunie albo przykładanie termoforu na dolne partie brzucha.

Sposób 3

Tabletki antykoncepcyjne

Po konsultacji z lekarzem ginekologiem możemy przesunąć krwawienie miesiączkowe, stosując kurację antykoncepcyjną, podczas której nie robiąc przerwy tygodniowej rozpoczynamy kolejne opakowanie tabletek. Okres  pojawia się wówczas gdy przestaniemy przyjmować tabletki. Jeżeli nie przyjmujemy tabletek antykoncepcyjnych i chcemy przyspieszyć lub opóźnić menstruację, to także należy skonsultować się z lekarzem.

Sposób 4

Zioła

Niektóre zioła mają działanie rozkurczowe, a to sprawia przyspieszenie krwawienia podczas cyklu miesiączkowego. Najłatwiejsze w użyciu są herbaty ziołowe zawierające: imbir, krwawnik, dziurawiec i nagietek. Herbaty te powodują rozkurczanie macicy i naczyń krwionośnych. Bardzo często skutkiem ubocznym jest uspokojenie. Nie stosujemy wielu gatunków, rodzajów herbat na raz. Robimy to wybiórczo, testując jedną, a dopiero, jeżeli nie zadziała, stosujemy kolejną. Jeżeli nie zastosujemy się do tego, grozi nam rozregulowanie cyklu menstruacyjnego. Niektóre herbaty mogą wywołać znacznie dłuższe i bardziej obfite krwawienie. Taką mieszanką jest np. herbata z czarnej maliny.

Sposób 5

Aspiryna

Aspiryna to skuteczny sposób na przyspieszenie miesiączki, ale uwaga może być bardzo niebezpieczny. Aspiryna bowiem rozrzedza krew, więc przyjęcie zbyt dużej dawki reguły doprowadza do krwotoku. Aspiryny nie stosujemy także jako panaceum na bóle menstruacyjne, gdyż może doprowadzić to do bardzo obfitego krwawienia. Przyjmowana bez kontroli np. na bóle brzucha  podczas ciąży, może doprowadzić do poronienia.


Wyświetlenia: 148

    Top informacja medyczna

  1. Szpital Szaserów Informacja
  2. Co się dzieje po Espumisanie
  3. Co powinno niepokoić po łyżeczkowaniu
  4. Co się dzieje po Acodinie?
  5. Gdzie boli trzustka?
  6. Gdzie jest najbliższa apteka
  7. Informacja medyczna Kraków
  8. Co się dzieje z ciałem po śmierci
  9. Gdzie po lek Warszawa
  10. Co jest po lewej stronie brzucha
  11. Co jeść po wyrwaniu zęba
  12. Informacja genetyczna
  13. Co jest po prawej stronie brzucha
  14. Co jeść po wymiotach?
  15. Informacja o dostępności leków



informacja.info.pl


Regulamin
Polityka prywatności
Kontakt

263
Danych w bazie


59605
Poinformowanych użytkowników


89072
Wyświetleń strony

2022 Copyright © informacja.info.pl