informacja.info.pl

Informacja bankowa

Informacja operatorzy

Informacja producenci

Informacja urzędy

Informacja usługi

Transport informacja

Informacja medyczna

Informacja handlowa

Informacja media

Informacja gastronomia

Informacja turystyczna

Pozostałe
Jak przyspieszyć zrost kości po złamaniu

Jak przyspieszyć zrost kości po złamaniu


Kategoria: informacja medyczna

Czym jest złamanie. Co pomaga za zrost kości. Jaką stosować dietę. Suplementacja przy złamaniach.

Co to jest złamanie?

Złamanie, to przerwanie ciągłości kości. Zwykle następuje na wskutek urazu, czyli sił zewnętrznych. Złamania w obrębie kości zmienionej chorobowo nazywamy patologicznymi. Złamania mogą dotyczyć wszystkich kości i mogą występować w jej różnych fragmentach.

 

Po jakim czasie następuje zrost kości?

Proces zrostu kości trwa około 6 tygodni. Jest to uzależnione od kilku czynników między innymi takich jak wiek pacjenta czy ogólny stan organizmu. Ocena wyników leczenia jest możliwa  po około 3 miesiącach od złamania.

 

Jakie zabiegi pomagają na zrost kości?

Laseroterapia jest  częstym zabiegiem przyspieszającym zrost kości. Zabieg ten sprawia, że kości stają się mocniejsze, dzięki temu czas całkowitej regeneracji po złamaniu  się skraca. Magnetoterapię stosuje się zwykle w przypadku, gdy będzie zdiagnozowany opóźniony zrost kostny.

 

Czy odczuwamy, jak kość się zrasta?

Najważniejszym odczuciem jest ustąpienie bólu, które następuje przy gojeniu, wraz z upływem czasu. Nie dzieje się tak w każdym przypadku. Niektórzy pacjenci mogą doświadczać bólu po długim czasie od wyleczenia złamania.

 

Jakie suplementy, witaminy należy stosować przy złamaniach?

W diecie potrzebna jest odpowiednia podaż wapnia, witaminy D, białka, a także takich niezbędnych do budowy tkanki kostnej składników mineralnych, jak potas i magnez, a także cynk, fluor, miedź i mangan.

Najlepszym źródłem potasu są:

- nasiona roślin strączkowych,

- owoce,

- warzywa,

- orzechy.

Osoby, które chcą zadbać o stawy i kości, powinny prowadzić do swojej diety produkty bogate w błonnik, witaminy (A, C, E, z grupy B) i minerały (magnez, selen, potas, cynk), czyli produkty pełnoziarniste (m.in. pieczywo, makarony, brązowy ryż, kasze), świeże warzywa.

 

Czy kolagen pomaga po złamaniu?

Jednym z tego typu produktów, który wspomaga leczenie, jest kolagen na złamania kości. Ten suplement diety jest przeznaczony dla osób borykających się z dolegliwościami ze strony stawów, zwłaszcza dla osób starszych.

 

Suplement poprawiający komunikację międzykomórkową

Jest już w Polsce dostępny biologiczny suplement endogennych molekuł, które poprawiają komunikację międzykomórkową i inicjują procesy naprawcze komórek, co tym samym spektakularnie przyśpiesza gojenie ran po złamaniach i sam zrost kości. Suplement nosi naukową nazwę Molekuł Sygnalizacji Redox i jest produkowany przez firmę ASEA.  ASEA (taką też jest nazwa handlowa) występuje w formie płynu do stosowania wewnętrznego oraz żelu Renu 28 do stosowania zewnętrznego. Dostępny jest tylko w sprzedaży internetowej – www.freedom3.teamasea.com.

 

Jak szybko wyleczyć  złamanie, inne wskazówki

Aby kości szybciej się zrosły, warto zmniejszyć także ilość wypijanej kawy i mocnej herbaty. Podczas suplementowania, bądź przyswajania z pożywienia wapnia i magnezu, te używki zmniejszają ich wchłanianie z przewodu pokarmowego.

 

Kiedy kość się nie zrasta?

Są również takie kości i rany, które goją się gorzej. Tak jest np. z trzonem kości łokciowej, trzonem kości ramiennej, dalszą nasadą kości piszczelowej. Ma to związek z ich budową i słabszym unaczynieniem.

 

Czy pęknięta kość sama się zrośnie?

Bywają przypadki, że kość może się nie zrosnąć lub zrosnąć się krzywo. Kończy się to później skomplikowaną operacją. Długotrwały ból i ograniczenie ruchu mogą być długotrwale odczuwane przez pacjenta, co prowadzi do niepotrzebnego cierpienia, ograniczonej ruchliwości, a czasem nawet do niepełnosprawności.

 

Co oznacza brak zrostu kości?

Utrwalone zaburzenie zrostu kostnego, to tzw. staw rzekomy. W miejscu ubytku kości, nie dochodzi do prawidłowego wypełnienia przestrzeni właściwą tkanką kostną, tylko tkanką włóknistą. Odłamki kości nie zrastają się prawidłowo, a powstałe połączenie pozostaje ruchome.

 

 


Wyświetlenia: 758

    Top informacja medyczna

  1. Szpital Szaserów Informacja
  2. Gdzie jest najbliższa apteka
  3. Co się dzieje po Espumisanie
  4. Co się dzieje po Acodinie?
  5. Co powinno niepokoić po łyżeczkowaniu
  6. Informacja medyczna Kraków
  7. Gdzie po lek Warszawa
  8. Gdzie boli trzustka?
  9. Co się dzieje z ciałem po śmierci
  10. Ból serca
  11. Co jest po prawej stronie brzucha
  12. Co jeść po wyrwaniu zęba
  13. Gdzie jest żołądek?
  14. Wyrostek robaczkowy gdzie jest
  15. Co jest po lewej stronie brzucha



informacja.info.pl


Regulamin
Polityka prywatności
Kontakt

263
Danych w bazie


313521
Poinformowanych użytkowników


448419
Wyświetleń strony

2022 Copyright © informacja.info.pl