informacja.info.pl

Informacja bankowa

Informacja operatorzy

Informacja producenci

Informacja urzędy

Informacja usługi

Transport informacja

Informacja medyczna

Informacja handlowa

Informacja media

Informacja gastronomia

Informacja turystyczna

Pozostałe
Ablacja serca

Ablacja serca


Kategoria: informacja medyczna

Co to jest ablacja. Rodzaje zabiegów. Na co zwrócić uwagę. Samopoczucie po zabiegu. Rekonwalescencja. Rehabilitacja. Skutki uboczne.

Czym jest ablacja serca?

Ablacja jest  zabiegiem kardiologicznym, wykonywanym w celu wyleczenia zaburzeń rytmu. Zabieg ablacji powoduje wytworzenie w sercu drobnych blizn, których zadaniem jest  zatrzymać przewodzenie nieprawidłowych sygnałów elektrycznych w sercu. Sygnały te bowiem powodują nieregularne bicie serca.    

 

Jakie są jej rodzaje?

 Istnieją dwa rodzaje ablacji serca – przez skórna oraz chirurgiczna. Ablacja przez skórna jest metodą mniej inwazyjną.

Ablacja chirurgiczna, to metoda inwazyjna, wymagająca rozcięcia klatki piersiowej.

Na co zwrócić uwagę po ablacji?

W ciągu kilku dni po zabiegu występują łagodne objawy, takie jak ból w klatce piersiowej, czasem zasinienie w miejscu zabiegu. Bolesność nie powinna trwać dłużej niż tydzień. Większość ludzi może powrócić do codziennych czynności w ciągu kilku dni po ablacji serca. Należy unikać podnoszenia jakichkolwiek ciężarów przez około tydzień .Większość osób może wraca do swoich normalnych zajęć w ciągu kilku dni.

 

Samopoczucie  po ablacji

Pacjenci po zabiegu ablacji uważają się za zdrowe.  Nie odczuwają arytmii, choć w rzeczywistości nadal miewają symptomy migotania z mniejszą lub większą częstotliwością.

 

Co monitorujemy po ablacji?

Po ablacji cewnikowej u pacjentów na wizytach  ambulatoryjnych, wykonuje się EKG. Po 3, 6 i 12 miesiącach od ablacji pacjenci poddawani są 7-dniowemu monitorowaniu metodą Holtera. w celu oceny nawrotu AF, obciążenia, identyfikacji innych arytmii oraz korelacji z jakimikolwiek zgłaszanymi objawami.

 

Ile trwa rekonwalescencja po zabiegu ablacji?

Jest to uzależnione od stanu chorego. Przyjmuje się, że gojenie trwa około 3 miesiące. W czasie 6 miesięcy po zabiegu następuje korzystna stabilizacja u  osób z chorobami układu sercowo- naczyniowego. Należy wtedy uważnie obserwować reakcje organizmu. Powrót do pełnego zdrowia może trwać nawet kilka tygodni, a chory przez minimum 48 godzin powinien odpoczywać w pozycji leżącej.

 

Rehabilitacja po ablacji?

Często po ablacji serca zalecana jest rehabilitacja kardiologiczna oraz przyjmowanie leków wspierających pracę serca. Czas trwania rehabilitacji i terapii farmakologicznej może być różny w zależności od wieku i kondycji pacjenta. O ich długości decyduje lekarz.

 

Skutki uboczne ablacji serca

Zasinienie lub krwawienie po zabiegu, w którym został umieszczony cewnik . Zakrzepy. Zawał serca lub udar. Może wystąpić zwężenie żył do serca.

 

Czy po ablacji serca można pić kawę?

Stwierdzono, że kawa i herbata są bezpieczne dla pacjentów z nieprawidłowym rytmem serca . Są dostępne  stosowne uspokajające badania, które  dotyczą wpływu napojów zawierających kofeinę na rytm serca.

 

Czy po ablacji można latać samolotem?

Długie loty są niewskazane. Pacjenci  z objawami zaostrzenia niewydolności serca czy z bardzo zaawansowaną niewydolnością serca powinni rezygnować z długich lotów.


Wyświetlenia: 697

    Top informacja medyczna

  1. Szpital Szaserów Informacja
  2. Gdzie jest najbliższa apteka
  3. Co się dzieje po Espumisanie
  4. Co się dzieje po Acodinie?
  5. Co powinno niepokoić po łyżeczkowaniu
  6. Informacja medyczna Kraków
  7. Gdzie po lek Warszawa
  8. Gdzie boli trzustka?
  9. Co się dzieje z ciałem po śmierci
  10. Ból serca
  11. Co jest po prawej stronie brzucha
  12. Co jeść po wyrwaniu zęba
  13. Gdzie jest żołądek?
  14. Wyrostek robaczkowy gdzie jest
  15. Co jest po lewej stronie brzucha



informacja.info.pl


Regulamin
Polityka prywatności
Kontakt

263
Danych w bazie


313990
Poinformowanych użytkowników


449022
Wyświetleń strony

2022 Copyright © informacja.info.pl