Kategoria: inne
Co to są ananasy? Gdzie rosną ananasy? Czy w Polsce rosną ananasy? Gdzie kupić ananasa w doniczce? Jak długo dojrzewa ananas? Uprawa ananasa.
Ananas to bardzo zdrowy owoc, Jego waga może osiągnąć nawet pięciu kilogramów. Ma on bardzo charakterystyczny wygląd oraz grubą skórę. Miąższ ananasa jest soczysty o żółto zielonej barwie. Ten owoc zawiera bardzo dużą ilość witamin, a także minerałów. Ananas jest polecany zwłaszcza osobom, które starają się schudnąć, ponieważ znajduje się w nim enzym, który wspomaga trawienie.
Niektórzy zastanawiają się, czy Polsce rosną ananasy. Niestety w Polsce uprawa ananasa nie jest możliwa. Ananas to owoc wyłącznie ciepłolubny. Najlepiej rozwija się on w temperaturze dwudziestu stopni Celsjusza. Nie przeszkadza mu suchy klimat.
Wiele osób zakłada teorię, że ananasy rosną na drzewie. Koniecznie trzeba zapamiętać, że w żadnym wypadku nie jest to prawdą. Ananas, a dokładnie roślina rośnie na ziemi, z której wyrastają owoce. Cała roślina ananasa może sięgnąć maksymalne półtora metra wysokości. Jest on bardzo rozłożysty o może mieć szerokość nawet dwa metry.
Często pada pytanie, gdzie rosną ananasy. Uprawniane one są najczęściej w Brazylii, Meksyku, Paragwaju, Azji Południowo-Wschodniej, na Hawakajch, na Folipinach, a także na Azorach.
Interesanci, którzy zastanawiają się gdzie kupić ananasa w doniczce mogą to zrealizować w wielu ogrodniczych sklepach stacjonarnych, a także przez internet. Ananas w doniczce wymaga jasnych oraz słonecznych miejsc. Roślinę należy podlewać niewielkimi dawkami wody.
Ananas jest wieloletnią rośliną. Kiedy ananas zaczyna dojrzewać? Pierwsze owoce pojawiają się dopiero po trzech lub czterech latach po posadzeniu rośliny.
Przy uprawie ananasa trzeba pamiętać o systematycznym podlewaniu rośliny. Woda powinna być także zakwaszana do poziomu pH 5 – 6. Temperatura wody musi wynosić trzydzieści stopni. Ananas co dwa tygodnie powinien być nawożony odpowiednimi mineralnymi nawozami. Przynajmniej raz w miesiącu powinien także być traktowany zakwaszonym roztworem siarczanu żelazawego.
Wyświetlenia: 518